Loading

Jasná Nízke Tatry

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke viac ako 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke na lokalite Biela Púť. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla.

Viac info na: Jasná Nízke Tatry

SKI TÁLE – miesto pre vašu rodinnú dovolenku

Nadmorská výška: 660 – 870 m n. m.

Majestátne končiare Nízkych Tatier korunujú centrum cestovného ruchu Horehronia. Jedno z najznámejších stredísk v regióne Ski, Golf & Hotel Resort Tále, sa nachádza pod južnými svahmi Chopku.

V stredisku Ski Tále ponúkame výber zimných aktivít najrôznejšieho druhu. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za 1 hodinu. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska trať s okruhom 3,9 km.

Viac info na: Ski resort Tále

Mýto ski centrum

Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Orientácia, kofigurácia a výnimočný charakter kopca, ktorý spĺňa svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky ) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre náročných, aktívnych lyžiarov, ale aj menej zdatných a začiatočníkov. Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod. Dnes si nevieme predstaviť kvalitnú lyžovačku bez doplnkových služieb, ku ktorým patrí novovybudované reštauračné zariadenie s kapacitou 250 ľudí so širokou ponukou jedál a nápojov, bufety, sociálne zariadenia, lyžiarska škola, škôlka s fundovanými inštruktormi, požičovňa lyžiarskych potrieb, ktorá zabezpečuje aj sprievodný servis. Veľkokapacitné bezplatné parkovisko sa nachádza priamo v lyžiarskom areáli. Nový čípový lístkový systém so všetkými spomínanými službami vedia vytvoriť dobrú atmosféru pre kvalitnú lyžovačku.

Viac info na: Ski centrum Mýto

Lanovka na Chopok

9 km od penziónu

Zdolajte druhý najvyšší vrch Nízkych Tatier – Chopok alebo sa naň pohodlne vyvezte lanovkami. Z južnej strany Chopku si vychutnajte výhľad na Horehronie z modernej kabínkovej lanovky. Vydajte sa na hrebeňové túry, alebo si vychutnajte nenáročné prechádzky v prírode.

Viac info na: Jasná Nízke Tatry

chopok

Dedečkova chata, Nízke Tatry

2,5 km od penziónu

vstup zdarma

Dedečkova chata je horská turistická chata v Nízkych Tatrách, blízko vrcholovej stanice lanovky SKI CENTRA Mýto pod Ďumbierom. Prvou myšlienkou bolo  urobiť niečo pre ľudí, aby išli do prírody, nejaký cieľový bod, kam chcú prísť, kde sa môžu ukryť pred zlým počasím, zohriať sa, najesť, napiť sa a osviežiť, urobiť niečo pre svoje telo a svoje zdravie. Táto lokalita je nádherná a je dostupná z mnohých smerov a trás, ktoré bez problémov zvládnu dospelí aj deti. Ku chate sa dá prísť pešo po vlastných nohách, na bicykli, v zime na lyžiach, bežkách aj skialpových lyžiach.

Viac info na: Dedečkova chata


Bystrianska jaskyňa

150 m od penziónu

cena od 5€ os.

Aj v zime môžete navštíviť Bystriansku jaskyňu, ktorá sa nachádza len 150 m od penziónu. Bystrianska jaskyňa je najväčšou kvapľovou jaskyňou južnej časti Nízkych Tatier v bystrianskom krase. Pozostáva z kľukatých chodieb v troch úrovniach. Má peknú voskovožltú výzdobu v podobe záclonovitých závesov a  často je možné vidieť aj aj spiace netopiere. V súčasnosti je v jaskyni zriadené sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest. Prevádzkový okruh meria 650m. Jaskyňa je vhodná pre všetky vekové skupiny.

Od 01.11.2017 – 31.12.2017 – zatvorené

Viac info na: Správa slovenských jaskýň

Bystrianska jaskyňa

Wellness hotel Bystrá

1,7 km od penziónu

cena dohodou

Hotel Wellness Bystrá sa nachádza v pokojnom prostredí, 2 km od lyžiarskeho strediska Tále. Vodný svet ponúka vodnú zábavu v relaxačnom bazéne s masážami, atrakciami, detským bazénom, či divokej rieke. Relax si môžete vychutnať aj vo vírivke a oddychovej zóne pri bazéne so zimnou záhradou, v ktorej je krb.

Viac info na: Vodný a saunový svet

hotel-bystra-tale-bazen-1

Chata gen. M.R.Štefánika (Štefánička)

11 km od penziónu

vstup zdarma

Výstup na Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier

Táto vysokohorská chata (1740 m) je jednou z hlavných križovatiek značkovaných chodníkov na hrebeni Nízkych Tatier.

Viac info na: Chata generála M. R. Štefánika

chata

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov

11 km od penziónu

cena od 8€ os.

Jaskyňa Mŕtvych netopierov v Nízkych Tatrách dostala svoj pomenovanie od nálezov veľkého množstva netopierích kostičiek starých asi 6000 rokov. Je to jediná sprístupnená vysokohorská (1 750 m n. m.) jaskyňa na Slovensku, nachádzajúca sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, na južnej strane masívu Ďumbiera.

Viac info na: Jaskyňa mŕtvych netopierov

jakyňa mŕtvych netopierov

Horehronské múzeum, Brezno

14 km od penziónu

cena od 1€ os.

Horehronské múzeum v Brezne patrí medzi mladšie múzeá na Slovensku. Za viac ako štyri desaťročia svojej pôsobnosti však zozbieralo množstvo hmotných, písomných a obrazových dokumentov z oblasti etnografie i histórie charakterizujúcich dejiny a kultúru obyvateľstva.

Viac info na: Horehronské múzeum

ohI_468235_m

Dobročský prales

22 km od penziónu

cena dohodou

Výlet na miesto, kde čas nemá žiadnu váhu, kde človek je len hosť a vstúpiť smie len pohľadom, aby uzrel zvyšky pôvodného lesa, vyvíjajúceho sa tisícročia. Prechádzka lesnou cestou a chodníčkom po hranici pralesa, obohatená o odborný výklad turistického sprievodcu je zárukou nevšedného zážitku. Vstup do pralesa je možný len pre odborné exkurzie so sprievodcom.

Viac info na: Dobročský prales

Snímka

Lesnícky skanzen

22 km od penziónu

cena od 1€ os.

Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu je prírodný Náučný chodník na viac ako 4 km trase a 75 zastávkach odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie, infocentrum s predajom suvenírov umocnia jedinečný zážitok. Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu a je prístupný v lete i v zime.

Viac info na: Lesnícky skanzen

Snímka

Ľupčiansky hrad, Slovenská Ľupča

30 km od penziónu

cena od 1€ os.

Národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča bol založený v polovici 13. storočia uhorským kráľom Belom IV. V areáli hradu sa nachádza aj 62 metrov hlboká studňa, z ktorej dna vedie tunel vyúsťujúci neďaleko hradu.

Viac info na: Lupčiansky hrad

lupčiansky hrad

Múzeum SNP, Banská Bystrica

42 km od penziónu

cena od 2€ os.

Múzeum SNP sídli v architektonicky nezvyčajnej budove, ktorá bola postavená v roku 1969 ako Pamätník SNP. Pamätník SNP je jeden z najvýznamnejších pamätníkov na Slovensku, ktorých úlohou je pripomínať obdobie II. svetovej vojny a Slovenské národné povstanie, centrom ktorého bola Banská Bystrica.
Viac info na: Múzeum SNP
Muzeum-SNP-ico

Tatralandia Holiday Resort, Liptovský Mikuláš

59,3 km od penziónu

cena od 12€ os.

Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou  je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise aj ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia.

– 14 bazénov

– 26 toboganov, šmýkačiek, vodných atrakcií

– Tropical Paradise – celoročne teplota vzduchu neklesá pod 30 °C

Viac info na: Aquapark Tatralandia

Tatr.
Tatralandia

Gino Paradise Bešeňová, Bešeňová

70,3 km od penziónu

cena od 12€ os.

Leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Nachádza sa len 12 kilometrov od Ružomberka. Centrum je výborné pre relax vďaka peknému prostrediu Malej Fatry a Chočských vrchov, zaujímavostiam v okolí a množstvom adrenalínových či pokojnejších aktivít.

9 celoročných bazénov, vonkajšie celoročné bazény s geotermálnou vodou ( 26-39 °C)

– 7 celoročných toboganov

Adrenalínová zóna – bazén s vlnobitím

Viac info na: Gino Paradise Bešeňová

gino-paradise-besenova

Vysoké Tatry

89,6 km

Tatranská Lomnica – Vyhliadková veža na Skalnatom Plese vás ohúri výhľadom  na druhý najvyšší štít na Slovensku (Lomnický štít dostupný lanovkou).

Viac info na: Vysoké Tatry

lomnický štít