Loading

Bystrianska Jaskyňa

150 m od penziónu

cena od 7€ os., deti zľava

Len 150 m od penziónu sa nachádza Bystrianska jaskyňa. Bystrianska jaskyňa je najväčšou kvapľovou jaskyňou južnej časti Nízkych Tatier v bystrianskom krase. Pozostáva z kľukatých chodieb v troch úrovniach. Má peknú voskovožltú výzdobu v podobe záclonovitých závesov a  často je možné vidieť aj spiace netopiere. V súčasnosti je v jaskyni zriadené sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest. Prevádzkový okruh meria 650m. Jaskyňa je vhodná pre všetky vekové skupiny.

Viac info na: Správa slovenských jaskýň

3_priroda

 

Vodný svet Bystrá

1,7 km od penziónu

cena dohodou

Hotel Wellness Bystrá sa nachádza v pokojnom prostredí, 2 km od lyžiarskeho strediska Tále. Vodný svet ponúka vodnú zábavu v relaxačnom bazéne s masážami, atrakciami, detským bazénom, či divokej rieke. Relax si môžete vychutnať aj vo vírivke a oddychovej zóne pri bazéne so zimnou záhradou, v ktorej je krb.

Viac info na: Vodný a saunový svet

hotel-bystra-tale-bazen-1

Farma Ajax s mini Zoo

2 km od penziónu

cena od 6€ os.

Návštevu Ajax Farmy, ktorá sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí odporúčame najmä mladším deťom, ktoré na farme uvidia mini zoo so zvieratkami ako sú sliepočky, kohútiky, kuriatka, ovečky, barančeky, kozičky, moriakov a morky, húsky, zajačiky, kravičky, teliatka a niekoľko párov holubov. Deti si tu tiež môžu zajazdiť na obľúbených poníkoch a dospelí na jazdeckých koňoch.

Viac info na: Farma Ajax

ajax_farma_jazdci_0

Bikepark Mýto

2 km od penziónu

cena: od 16€

          

Spolu s bicyklom sa vyveziete na 4-sedačkovej lanovke na štart. Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov a E-bikov, požičovňa cyklo príslušenstva a servis.

Na výber je viacero tratí aj pre skusenejších jazdcov, aj pre menších jazdcov, detská trať, ktorá ma upravený povrch.

Viac info na: Bikepark Myto

img_1027

Kopec zábavy Mýto

2 km od penziónu

cena: Atrakcie pre celú rodinu od 6€

Tento park ponúka veľa zaujímavých aktivít ako napríklad summer tubing (jazda na nafuovačke), veľký nafukovací skákací kopec, buginy, terénne kolobežky.

Viac info na: Bikepark Myto

bike park

Dedečkova chata, Nízke Tatry

2,5 km od penziónu

vstup zdarma

Dedečkova chata je horská turistická chata v Nízkych Tatrách, blízko vrcholovej stanice lanovky SKI CENTRA Mýto pod Ďumbierom. Prvou myšlienkou bolo  urobiť niečo pre ľudí, aby išli do prírody, nejaký cieľový bod, kam chcú prísť, kde sa môžu ukryť pred zlým počasím, zohriať sa, najesť, napiť sa a osviežiť, urobiť niečo pre svoje telo a svoje zdravie. Táto lokalita je nádherná a je dostupná z mnohých smerov a trás, ktoré bez problémov zvládnu dospelí aj deti. Ku chate sa dá prísť pešo po vlastných nohách, na bicykli, v zime na lyžiach, bežkách aj skialpových lyžiach.

Viac info na: Dedečkova chata

dedeckova-1

Golfové ihrisko Grey Bear, Tále

4,3 km od penziónu

18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále. Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku. Ihrisko je vhodné pre začiatočníkov aj profesionálov.

Viac info na: Golfové ihrisko Tále

Vodná nádrž, Tále

4,3 km od penziónu

Vodná nádrž Tále sa nachádza pri hoteli Partizán. V areáli pri vodnej nádrži sa nachádza bufet s občerstvením, reštaurácia Tálska Bašta, minigolf, detské ihrisko, kde je možné si zahrať rôzne plážové loptové hry a detský areál s množstvom hojdačiek a preliezačiek.

Tale_kupalisko_web

Tarzania lanové mestečko

5 km od penziónu

cena od 8€ os.

Pre deti ale aj dospelých je nezabudnuteľným zážitkom prechádzka v korunách stromov.  Lezecká dráha na Táloch je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezeniachtivých Tarzančekov. Na svoje si tu prídu dospelí aj malé deti.

Viac info na: Tarzania Tále

Tarzánia

Hutnícky skanzen

5 km od penziónu

Na brale Skalka na Závoze, neďaleko obce Valaská, nájdete nový Hutnícky skanzen, ktorý odkazuje na dejiny baníctva a hutníctva s regionálnym rozsahom. Súčasťou Hutníckeho skanzenu sú podzemné železné bane s dobývacím vybavením, najstaršia železiareň Keltov z 1. storočia, železiareň poháňaná vodu, kováčska dielňa, rozhľadňa s výhľadmi na okolie Valaskej, pilierová pec a nákladná lanovka na prepravu rudy. 

Sfunkčnenie exponátov trvá aj niekoľko hodín preto termín a čas Vašej návštevy je potrebné nahlásiť telefonicky.

Viac info na: Hutnícký skanzen

hutncke-cover

Lanovka na Chopok

9 km od penziónu

cena od 19€ os.

Zdolajte  druhý najvyšší vrch Nízkych Tatier – Chopok, alebo sa naň pohodlne vyvezte lanovkami. Z južnej strany Chopku si vychutnajte výhľad na Horehronie z modernej kabínkovej lanovky. Vydajte sa na hrebeňové túry, alebo si vychutnajte nenáročné prechádzky v prírode.

Viac info na: Jasná Nízke Tatry

lanovka_chopok

Rozhľadňa Horné Lazy

9 km od penziónu

Novootvorená rozhľadňa nad Breznom na Horných Lazoch ponúka krásne výhľady na všetky strany. Trasa na rozhľadňu sa začína v mestskej časti Banisko, pri rázcestníku Lazná dolina – ovčín. 

Prechádzka od nás priamo z penziónu – cca 1,5 hod peši, bikes alebo e-bikes, 0,35 min. Okruh 8km s návštevou aj Dedečkovej chaty.

Viac info na: Rozhľadňa Horné Lazy

Lookout,Tower,Or,Observation,Tower,In,Horne,Lazy,,Brezno,,Slovakia.

Cyklodreziny Hronec

10 km od penziónu

Na úzkokoľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog, kde premávala známa parná Čiernohronská železnička, vznikol ďalší unikát. Turisti sa môžu bicyklovať aj po koľajniciach. Zážitková jazda cyklodrezinou z hutníckej obce Hronec s prvým liatinovým mostom v Uhorsku až na Šánske v Čiernom Balogu je veľkým zážitkom.

Je potrebná rezervácia tremínu.

Viac info na: Cyklodreziny Hronec

 

DSCF4454

Vodná nádrž Krpáčovo

10,4 km od penziónu

vstup zdarma

Rekreačná oblasť Krpáčovo, na pomedzí Dolnej a Hornej Lehoty, je domovom umelo vytvoreného jazera, v ktorom sa dá nielen kúpať a loviť ryby, ale aj využiť ho pre člnkovanie a vodné bicyklovanie, ktoré umožňuje tunajšia požičovňa lodiek a bicyklov. Pri vodnej nádrži Krpáčovo stojí socha matky s dieťaťom, na ktorú je pekný pohľad a zároveň sa v jej okolí môžete príjemne poprechádzať, alebo ísť bicyklovať.

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov

11 km od penziónu

cena od 15€ os.

Jaskyňa Mŕtvych netopierov v Nízkych Tatrách dostala svoj pomenovanie od nálezov veľkého množstva netopierích kostičiek starých asi 6000 rokov. Je to jediná sprístupnená vysokohorská (1 750 m n. m.) jaskyňa na Slovensku nachádzajúca sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, na južnej strane masívu Ďumbiera.

Viac info na: Jaskyňa mŕtvych netopierov

Chata gen. M.R. Štefánika (Štefánička)

11 km od penziónu

vstup zdarma

Výstup na Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier

Táto vysokohorská chata (1740 m) je jednou z hlavných križovatiek značkovaných chodníkov na hrebeni Nízkych Tatier.

Viac info na: Chata generála M. R. Štefánika

45162286

Horehronské múzeum, Brezno

14 km od penziónu

cena od 1€ os.

Horehronské múzeum v Brezne patrí medzi mladšie múzeá na Slovensku. Za viac ako štyri desaťročia svojej pôsobnosti však zozbieralo množstvo hmotných, písomných a obrazových dokumentov z oblasti etnografie i histórie charakterizujúcich dejiny a kultúru obyvateľstva.

Viac info na: Horehronské múzeum

ohI_468235_m

Splav Hrona

17,5 km od penziónu

Rieka Hron je naša druhá najdlhšia a pre niektorých prvá najlepšia rieka na Slovensku. Hron sa zvyčajne delí na tri časti. Zjazdných je až 265 km, čo spolu s atraktívnosťou okolia i samotnej rieky robí Hron najobľúbenejšou vodáckou destináciou na Slovensku. Rieka Hron ponúka na obdiv množstvo zátiší a ramien, ako aj miest na kúpanie.

Viac info na: Hastrman – Vodácka požičovňa

Čiernohorská železnička

22 km od penziónu

cena od 11€ os.

Ak chcete zažiť netypický výlet, tak doporučujeme Čiernohronskú železničku. Tento unikátny vlak nie je určený len pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí majú radi starodávne stroje. Prejdite sa tradičnou trasou pomedzi prírodu a tešte sa z krásne prežitého dňa.

Viac info na: Čiernohorská železnička

5_25

Dobročský prales

22 km od penziónu

cena od 30€/skupina

Výlet na miesto, kde čas nemá žiadnu váhu, kde človek je len hosť a vstúpiť smie len pohľadom, aby uzrel zvyšky pôvodného lesa, vyvíjajúceho sa tisícročia. Prechádzka lesnou cestou a chodníčkom po hranici pralesa, obohatená o odborný výklad turistického sprievodcu je zárukou nevšedného zážitku. Vstup do pralesa je možný len pre odborné exkurzie so sprievodcom.

Viac info na: Dobročský prales

1

Lesnícky skanzen

22 km od penziónu

cena od 1€ os.

Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu je prírodný Náučný chodník na viac ako 4 km trase a 75 zastávkach odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie, infocentrum s predajom suvenírov umocnia jedinečný zážitok. Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu a je prístupný v lete i v zime.

Viac info na: Lesnícky skanzen

vydrovska-dolina-clanokW

Ľupčiansky hrad, Slovenská Ľupča

30 km od penziónu

cena od 4€ os.

Národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča bol založený v polovici 13. storočia uhorským kráľom Belom IV. V areáli hradu sa nachádza aj 62 metrov hlboká studňa, z ktorej dna vedie tunel vyúsťujúci neďaleko hradu.

Viac info na: Lupčiansky hrad

Hrad_Lupca_exterier_13

Múzeum SNP, Banská Bystrica

42 km od penziónu

cena od 2€ os.

Múzeum SNP sídli v architektonicky nezvyčajnej budove, ktorá bola postavená v roku 1969 ako Pamätník SNP. Pamätník SNP je jeden z najvýznamnejších pamätníkov na Slovensku, ktorých úlohou je pripomínať obdobie II. svetovej vojny a Slovenské národné povstanie, centrom ktorého bola Banská Bystrica.

Viac info na: Múzeum SNP

Muzeum-SNP-ico

Tatralandia Holiday Resort, Liptovský Mikuláš

59,3 km od penziónu

cena od 24€ os.

Aquapark Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou  je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise aj ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia.

– 14 bazénov

– 26 toboganov, šmýkačiek, vodných atrakcií

– Tropical Paradise – celoročne teplota vzduchu neklesá pod 30 °C

Viac info na: Aquapark Tatralandia

aquapark_tatralandia_1447079677_tropical_paradise_3

Gino Paradise Bešeňová, Bešenňová

70,3 km od penziónu

cena od 24€ os.

Leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Nachádza sa len 12 kilometrov od Ružomberka. Centrum je výborné pre relax vďaka peknému prostrediu Malej Fatry a Chočských vrchov, zaujímavostiam v okolí a množstvom adrenalínových či pokojnejších aktivít.

9 celoročných bazénov, vonkajšie celoročné bazény s geotermálnou vodou ( 26-39 °C)

7 celoročných toboganov

Adrenalínová zóna – bazén s vlnobitím

Viac info na: Gino Paradise Bešeňová

gino-paradise

TIPY NA TURISTIKU

Turistický chodník z Tálov cez Krpáčovo

trvanie: 3 hod

prevýšenie: 150 m

Nenáročná prechádzková túra po spevnených cestách a chodníkoch.

Trasa: Tále – Krpáčovo – Tále

Výstup na Ďumbier a Chopok z Trangošky

trvanie: 7 ½ hod.

prevýšenie:  923 m

Stredne náročná vysokohorská túra s prevýšením o takmer 1000 m pri výstupe na Ďumbier. Chopok dostupný – lanovkou.

Trasa: Trangoška – Chata M. R. Štefánika – Ďumbier – Chopok – Kosodrevina – Trangoška

Výstup na Ďumbier z Mýta pod Ďumbierom

trvanie: 8 ½ hod.

prevýšenie: 1338 m

Náročná celodenná vysokohorská túra s extrémnym prevýšením. V prípade potreby občerstvenia a ako núdzový prístrešok je možné využiť Chatu M.R. Štefánika.

Výstup na Chopok a Dereše zo Srdiečka

trvanie: 7 ¼ hod.

prevýšenie: 808 m

Stredne náročná vysokohorská túra vedúca prevažne nad hornou hranicou lesa. Pomerne dlhý úsek v západnej časti neposkytuje možnosť občerstvenia a núdzového prístrešku.

Chopok dostupný – lanovkou.

Trasa: Srdiečko – Chopok – Poľana – Krížske sedlo – Príslop – Srdiečko

Vysoké Tatry

89,6 km od penziónu

Tatranská Lomnica – Vyhliadková veža na Skalnatom Plese vás ohúri výhľadom na druhý najvyšší štít na Slovensku (Lomnický štít dostupný lanovkou).
Štrbské pleso – ideálne miesto pre letnú turistiku, prechádzky (3 lanovky)

Viac info na: Vysoké Tatry

52464